O mnie słów kilka...

Od ponad 10 lat pomagam pacjentom, którzy przychodzą do mnie do apteki. Widzę, jak wiele problemów mają z lekami. Lekarze mają coraz mniej czasu, ulotki są napisane niezrozumiałym językiem, a z telewizji i radia wylewają się miliony reklam leków i suplementów diety. Trudno się w tym wszystkim odnaleźć. 

Od dawna uważam, że Polakom należy się rzetelna edukacja i informacja o zdrowiu, chorobach i leczeniu. Zawsze staram się wyjaśniać pacjentom jak najwięcej, jednak mój zasięg jest ograniczony tylko do tych osób, które odwiedzą aptekę. Stąd pomysł na szerszą edukację.

Dlaczego blog?

Od zawsze byłem fanem Internetu. Świadomy jego możliwości, ale też zagrożeń jakie mogą się w nim czaić. Pomysł na pisanie w sieci miałem od dawna. Jakiś czas temu nawet prowadziłem bloga pod inną nazwą, jednak zapału wystarczyło tylko na kilka miesięcy. Później zabrakło mi czasu i motywacji, żeby kontynuować. Przyszły inne wyzwania, takie jak prowadzenie portalu o opiece farmaceutycznej dla farmacja.net, wykłady dla farmaceutów, budowa domu… I czas płynął.

W 2019 roku uznałem jednak, że to najwyższy czas na powrót do bloga. Oprócz tego zacząłem aktywnie udzielać się na Facebooku i Instagramie.

Moje wpisy najczęściej dotyczą bólu i tego jak sobie z nim radzić. Widzę, jak z jednej strony wielu z nas cierpi bez potrzeby niewłaściwie się lecząc, a z drugiej konsumujemy niesamowite ilości leków przeciwbólowych. Konsekwencje tego są poważne.

Dodatkowo z bólem łączy się też wiele innych problemów, jak depresja czy bezsenność – tematy, które także poruszam. Mam nadzieję, że dzięki moim wpisom dowiesz się więcej o zdrowiu, lekach i o tym… kiedy lepiej ich nie stosować. 

Czytaj i lecz się bezpiecznie!

Marcin Snoch